Кошик
11 відгуків
+380 (95) 145-69-84
Марафон Принт

Різниця між сольвентного та экосольвентной печаткою, сфери їх застосування

У сучасній поліграфії для виготовлення друкованої продукції використовується досить широкий асортимент витратних матеріалів різного роду, серед яких великий сегмент відноситься до чорнилу. Для різних сфер застосування (зовнішня реклама і т. д.) експлуатуються різні технології друку, різниця між якими досить істотна. Повною мірою це відноситься до сольвентного друку, в якій використовуються барвники, створені на базі хімічної речовини, яка в поєднанні з пігментом утворює продукт для нанесення зображення на різноманітні носії. У даний момент основними типами друку, використовують такі чорнило, є сольвентний та екосольвентний друк, які, незважаючи на деяку подібність складу, все ж значно відрізняються між собою.

 

Особливості та сфера застосування чорнила для друку

 

Для розуміння різниці між сольвентного та экосольвентной печаткою, необхідно розуміти, в чому полягає різниця в їх складі. Даний фактор є ключовим у визначенні сфер застосування цих типів чорнила в зовнішній рекламі.

У сольвентного друку використовуються барвники, які створюються на базі хімічного розчинника. Це досить агресивний компонент, який активно впливає на оброблюваний матеріал. Також в їх складі присутній циклогексанон — речовина, дуже шкідливе для природного оточення і людського організму.

У экосольвентной друку експлуатуються чорнило, що мають подібний склад, проте їх якість може бути на порядок нижче, ніж у звичайних сольвентних чорнилі. Вони не володіють вираженим запахом, однак компоненти, що входять до їх складу, так само можуть бути шкідливими для людського організму.
Різниця в складі визначає сферу застосування даних типів чорнила для зовнішньої реклами.

 

Переваги і різниця в уф і экосольвентных чорнилі

 

Різниця в складі в кінцевому підсумку визначає характеристики сольвентного та экосольвентной друку. Кожен з цих видів друку володіє відмітними особливостями, що визначають сферу їх застосування в зовнішній рекламі.

Так, для сольвентних чорнил характерні наступні переваги:

  • високий рівень зносостійкості і стійкості до різного роду зовнішніх впливів — опадів, температури, вологості і т. д.;
  • низька вартість виготовлення, і, відповідно, друку.

Екосольвентний друк має наступні переваги:

дозволяють досягти більш високої якості зображення;
відсутність різкого запаху виготовляється на продукті;
для обслуговування обладнання використовуються більш дешеві матеріали.

 

Недоліки для зовнішньої реклами

 

Для сольвентного друку характерні недоліки — це шкодочинність використовуються чорнила для людини і природного оточення, неможливість досягти хорошої якості друку.
Екосольвентний друк відрізняється такими недоліками, як відносно невисока стійкість до пошкодження пофарбованого шару під зовнішнім впливом, і все ще присутня шкідливість для людини.
Різницю між даними видами друку необхідно враховувати, оскільки саме вона визначає сферу їх застосування в зовнішній рекламі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner