Виробництво банерній тканині
Банерна тканина – спеціальний композитний матеріал, який складається з міцної поліефірної сітки, покритої пластичним вінілом з двох сторін. Іншими словами, банерну тканину можна назвати армованим вінілом. Виробництво цього матеріалу – досить трудомісткий і відповідальний процес.
Методи виготовлення банерної ткані
Можна виділити два основных методу виготовлення банерної тканини:
1. Литьевой. Цей спосіб виготовлення максимально ефективний. Нанесене на поверхню матеріалу зображення відмінно зберігається, не змінює зовнішній вигляд, не вигоряє і не тріскається. Такий банер служить близько 3 років, навіть якщо він постійно знаходиться під впливом вологи, морозу і сонця.
2. Ламинационный. Банерна тканина, виготовлена таким способом, менш стійка до морозів, не така міцна на розрив, з-за чого служить менше. Але ця технологія має і суттєву перевагу – низьку ціну. Якщо потрібен продукт короткочасного використання, то саме ламінація є оптимальним рішенням. Під час короткочасних рекламних акцій вдасться знизити витрати.
Тканини для виготовлення
В процесі виробництва банерів використовуються такі типи тканин для друку:
1. Frontlit. Використовується для друку з подальшою зовнішньої підсвічуванням. Ця тканина біла, малопрозрачная. Її щільність дорівнює від 400 до 650 г/м2. Використовується в діапазоні робочих температур, починаючи від -30 до +70 градусів. Міцність матеріалу на розрив дорівнює 2500 Н/див. Така тканина застосовується в конструкціях рекламного значення з фронтальної підсвічуванням. Хороший варіант для щитової реклами, дорожніх банерів, габаритних настінних вивісок, прапорів, мобільних стендів, декоративних драперій. Підходить як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання.
2. Backlit. Банерна тканина, яка застосовується для друку вивісок з внутрішньою підсвіткою. Може бути матовою або глянсовою. Матеріал характеризується светорассеивающими властивостями. Його прозорість дорівнює около25%, а щільність варіюється від 420 до 680 г/м2. Ідеальний варіант для виготовлення дахових установок і світлових коробів.
3. Blackout. Повністю непрозорий, світлоблокуючий банер. Щільність тканини дорівнює від 450 до 700 г/м2. Всередині запаяний матеріал чорного кольору, який і забезпечує светонепроницаемость. Ідеально підходить для виготовлення перетяжок, транспарантів.
Технологія виготовлення банерній тканині
Банерна тканина виробляється за допомогою прикріплення до армуючої сітки шару пластифікованого полівінілхлориду з двох сторін. В залежності від обраного способу виготовлення ПВХ виготовляється або шляхом ламінування, коли сітка запаюється всередині під впливом високих температур, або шляхом лиття, коли сітка поміщається в спеціальний резервуар і там заливається рідким покриттям. Другий варіант вважається більш якісним, але й коштує дорожче. Якщо використовується технологія лиття, то матеріал треба пропускати через обладнання для виробництва банерній тканині, що зробить матеріал більш гладким і рівним. Не так давно стали доступні технології, що дозволяють залити армуючу сітку пастоподібним ПВХ. Характеристики готового матеріалу отриманого таким чином, більш високі.
Слой ПВХ может быть дополнительно лакирован. Применение такой технологии дает возможность дополнительно защитить изображение и сделать его более долговечным. Лаковое покрытие может быть не только глянцевым, а и матовым. Это дает возможность избежать бликов, отсветов и сделать рисунок на плакате более простым к восприятию.
Производство баннерной ткани может быть прерывным или беспрерывным. Все зависит от того, какие материалы основы используются. Если все заготовки выпускаются в том же месте, а потом просто собираются воедино, то такой процесс называются беспрерывным.
Якщо ж виробник банера замовляє матеріали в іншого постачальника, а потім тільки скріплює їх між собою, застосовуючи технологію лиття або ламінування, то такий технологічний процес можна назвати переривчастим.