11 відгуків

Перепрошуємо, на сайті тимчасово не працює прийом замовлень та повідомлень.

Марафон Принт

Ламінування поліграфічної продукції

Ламінування поліграфічної продукції

Ламінування оракала
Ламінація

Ламінування або ламінація являє собою прикочування спеціальної плівки на запечатываемое виріб, в результаті чого воно стає стійким до механічного пошкодження, охороняється від бруду і стирання.(рис.1)

Крім захисних властивостей ламінування надає і зберігає тривалий період привабливий вигляд виробу, тому воно затребуване при створенні різних видів поліграфічної і рекламної продукції.

Існує два види ламінування: гаряче і холодне. У першому випадку плівка кріпиться до основи за допомогою нагрітих до певної температури валів ламінатора. Плівка накочується до матеріалу, висока температура призводить до активації клею, і під тиском відбувається припресовка ламінованої плівки до виробу. Сила нагріву буває різною і залежить від технічних характеристик використовуваних матеріалів.

При холодному ламінуванні використовують плівки, клейова основа яких реагує тільки на тиск, який чиниться валами ламінатора. Застосування холодного ламінування обумовлено використанням матеріалів з особливою чутливістю до нагрівання. Ламінація вироби може проводитися як односторонній, так і двосторонній.

Ламінування здійснюється за допомогою ламінаційних плівок, що мають різну щільність і товщину. Зазвичай застосовують плівки товщиною від 32 мкм до 250 мкм. Плівкою ламінації плівка являє собою композитний матеріал з трьох шарів: перший шар складається з поліестеру, він надає плівці жорсткість і наділяє її захисними властивостями; другий шар створений з пропілену або поліетилену, він робить поверхню плівки рівною, одночасно будучи сполучною ланкою між першим шаром і клейовим шаром; третій шар – це клей з адгезивними властивостями, які проявляються при гарячому або холодному пресуванні.

Плівкою ламінації плівка може бути глянцевою і матовою. Глянцеві плівки відрізняються хорошими захисними властивостями, вони надають зображенню насиченість і контрастність, дозволяє зробити зображення більш насиченими і яскравими для залучення уваги споживача.(рис.2)

Оракал з глянцевою ламінацією

Недоліком можна вважати лише утворення відблисків при сильному освітленні, що служить перешкодою для сприйняття зображення під кутом і труднощами розрізнити дрібні написи, тому перш ніж ламінувати поліграфічне або рекламний виріб, слід визначити при якому освітленні, і де воно буде використовуватися.

Для того, щоб додати виробу бархатистість і виявити всю глибину його зображення, зробити дрібні написи чіткими для сприйняття, використовується матова ламінація. Матова плівка надає виробу якийсь шарм і ділову презентабельність, дозволяє надати друкованим виробів солідний і дорогий вид.(рис.3).
Оракал з матовою ламінацією
 
Ламінація папери є самим популярним і доступним способом додати поліграфічної рекламної продукції, ефектне оформлення та одночасно захисні властивості.(Малюнок 4) Вона застосовується при виготовленні обкладинок для різних друкованих виробів, при випуску сувенірної, пакувальної та подарункової продукції, POS-матеріалів та іншої рекламної поліграфії: візиток, бейджів, календарів, постерів, афіш тощо

Сіті папір з ламінацією

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner