Кошик
11 відгуків
+380 (95) 145-69-84
Марафон Принт

Ламінування поліграфічної продукції

Ламінування поліграфічної продукції

Ламінування оракала
Ламінація

Ламінування або ламінація являє собою прикочування спеціальної плівки на запечатываемое виріб, в результаті чого воно стає стійким до механічного пошкодження, охороняється від бруду і стирання.(рис.1)

Крім захисних властивостей ламінування надає і зберігає тривалий період привабливий вигляд виробу, тому воно затребуване при створенні різних видів поліграфічної і рекламної продукції.

Існує два види ламінування: гаряче і холодне. У першому випадку плівка кріпиться до основи за допомогою нагрітих до певної температури валів ламінатора. Плівка накочується до матеріалу, висока температура призводить до активації клею, і під тиском відбувається припресовка ламінованої плівки до виробу. Сила нагріву буває різною і залежить від технічних характеристик використовуваних матеріалів.

При холодному ламінуванні використовують плівки, клейова основа яких реагує тільки на тиск, який чиниться валами ламінатора. Застосування холодного ламінування обумовлено використанням матеріалів з особливою чутливістю до нагрівання. Ламінація вироби може проводитися як односторонній, так і двосторонній.

Ламінування здійснюється за допомогою ламінаційних плівок, що мають різну щільність і товщину. Зазвичай застосовують плівки товщиною від 32 мкм до 250 мкм. Плівкою ламінації плівка являє собою композитний матеріал з трьох шарів: перший шар складається з поліестеру, він надає плівці жорсткість і наділяє її захисними властивостями; другий шар створений з пропілену або поліетилену, він робить поверхню плівки рівною, одночасно будучи сполучною ланкою між першим шаром і клейовим шаром; третій шар – це клей з адгезивними властивостями, які проявляються при гарячому або холодному пресуванні.

Плівкою ламінації плівка може бути глянцевою і матовою. Глянцеві плівки відрізняються хорошими захисними властивостями, вони надають зображенню насиченість і контрастність, дозволяє зробити зображення більш насиченими і яскравими для залучення уваги споживача.(рис.2)

Оракал з глянцевою ламінацією

Недоліком можна вважати лише утворення відблисків при сильному освітленні, що служить перешкодою для сприйняття зображення під кутом і труднощами розрізнити дрібні написи, тому перш ніж ламінувати поліграфічне або рекламний виріб, слід визначити при якому освітленні, і де воно буде використовуватися.

Для того, щоб додати виробу бархатистість і виявити всю глибину його зображення, зробити дрібні написи чіткими для сприйняття, використовується матова ламінація. Матова плівка надає виробу якийсь шарм і ділову презентабельність, дозволяє надати друкованим виробів солідний і дорогий вид.(рис.3).
Оракал з матовою ламінацією
 
Ламінація папери є самим популярним і доступним способом додати поліграфічної рекламної продукції, ефектне оформлення та одночасно захисні властивості.(Малюнок 4) Вона застосовується при виготовленні обкладинок для різних друкованих виробів, при випуску сувенірної, пакувальної та подарункової продукції, POS-матеріалів та іншої рекламної поліграфії: візиток, бейджів, календарів, постерів, афіш тощо

Сіті папір з ламінацією

 

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner