Кошик
11 відгуків
+380 (95) 145-69-84
Марафон Принт

Все про сольвентних і УФ чорнилі

Все про сольвентних і УФ чорнилі

Все про сольвентних і УФ чорнилі

Широкоформатний плоттер - це не офісний принтер. І його чорнило на водній основі, а на сольвентній, значить більш агресивною. З цього можна ставитися до чорнилу так само просто, як до чорнилу для офісного принтера.

 

Сольвентні чорнила

Сольвентні чорнила

Найбільш агресивні чорнило. Забезпечують максимальну стійкість до всіх видів зовнішніх впливів (вода, сонце, спирт та інші розчинники, абразивна дія). Ними можна друкувати практично на будь-якому, навіть непідготовленому носії — агресивні компоненти чорнила розм'якшують верхній шар носія і сприяють закріпленню в ньому пігменту, не допускаючи розтікання. Спеціально підготовлені під сольвент носії помітно підвищують якість друку.
Компонентом сольвентних чорнил є циклогексанон. Він визнаний досить шкідливим для навколишнього середовища і здоров'я людини. У зв'язку з цим друковані приміщення повинні бути обов'язково обладнані припливно-витяжною вентиляцією, а друкарям при роботі з сольвентыми чорнилом рекомендується одягати засоби індивідуального захисту (як мінімум, респіратори, рукавички).

Сольвентні чорнила розраховані на самий дешевий спосіб виготовлення зовнішньої реклами: друк брандмауерів, перетяжок і білбордів. При цій печатки не вимагається інтер'єрне якість, так як дистанція перегляду такої реклами кілька метрів. В основному сольвентні чорнила застосовуються в принтерах понад-широкого формату (3-5 метрів) з низьким дозволом друку (360 dpi) і достатньому великим розміром краплі (35-80 пл). Продукція має різким запахом, який довгий час не вивітрюється з відбитків і використовуватися в інтер'єрі не може.

Еко-сольвентні чорнила

Еко-сольвентні чорнила

Чорнило з низьким вмістом летких органічних сполук і особливо дрібними частинками пігменту. Відрізняються слабким запахом або його відсутністю, вмістом менш шкідливих для екології та здоров'я людини розчинників, при збереженні вимог до використання систем вентиляції при друку. Дозволяють друкувати з високою роздільною здатністю (1440 dpi) і забезпечувати інтер'єрне і фотографічна якість.
Даний тип чорнила позиціонується виробниками як найбільш безпечний у всій групі сольвентних чорнил. Але безпеку в даному випадку спірне питання. Екосольвентному чорнило практично не мають запаху. Однак непахнущие — не значить нешкідливі. Необхідно завжди пам'ятати, що відсутність запаху не є критерієм екологічності. Экосольвент не настільки екологічний, як запевняють виробники. Шкідливі випаровування і запах хоч і менше на 70%, але вони все ще значно перевищують поріг чутливості нашого нюху і норми безпеки, і навряд чи недосвідчений людина помітить серйозну різницю між запахом сольвентних і экосольвентных чорнила. Экосольвентную друк в більшості випадків можна легко подряпати. Така низька стійкість до механічного впливу пояснюється тим, що чорнило не розчиняють верхній шар носія, а лягають поверх нього. Крім того, екосольвентному чорнило по собівартості лише трохи дешевше водних пігментних і істотно дорожче звичайних сольвентних. Явним недоліком экосольвентных чорнила є більш низька швидкість висихання і менша поверхнева активність, що також обумовлено низьким вмістом розчинника. Наслідком цього є неможливість використання максимально швидких режимів струминного друку при стандартній сушіння матеріалу. Використання носіїв невисокої якості також небезпечно шлюбом для друку. Наприклад, на заломе банерної пвх-тканини жорсткий сольвент з пігментом вбереться добре, а екосольвентному чорнило залишаться на поверхні.

Приклад нанесення фарби на метеріал

Ліричний відступ:
Не так давно нас запросили до себе наші знайомі з сусіднього рекламного агентства. Причиною запрошення стало наступне — вони демонтували дві вивіски з одного магазину, що висіли на одній стороні і виконані по одній технології: короб, покритий вінілом і об'ємні букви. Монтувати приблизно в один час (з різницею в тиждень-два). Різниця між ними була лише в тому, що одну виготовляли ми (жорсткий сольвент, SK-4), другу вони (еко-сольвент, SK-1). Після демонтажу з коробів букв ступінь вигоряння за два роки чорнила під літерами і там де їх не було, на обох вивісках була не просто схожа, вона була однакова. Таким чином для нас був закритий одне з питань — вигорають чи еко-сольвентні чорнила швидше жорстко-сольвентних. Як показав експеримент — ні. Ступінь вигоряння у них схожа.

Ультрафіолетові чорнило

УФ-закріплюються чорнило (Ultraviolet Curable Inks,UV-curable) - це чорнило, що закріплюються на носії за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Принтери, які друкують такими чорнилом, оснащуються потужними ультрафіолетовими лампами, які висвітлюють відбиток при кожному проході друкарської головки. В результаті чорнило застигають на поверхні носія - друк виходить опуклою. До складу чорнила входить кілька видів синтетичних речовин, що визначають їх властивості: мономери, олігомери, фотоинициаторы. В якості барвника можуть бути використані як барвники, так і пігменти.

Такая  технология  печати совместно с планшетной конфигурацией принтеров дает возможность печатать практически на любых  материалах: пластике, пенокартоне, дереве, стекле, металле, коже и т.д. Правда, некоторые материалы, например, стекло перед  печатью стоит обработать специальной жидкостью для улучшения адгезионных свойств - праймером. При печати  на прозрачных  материалах получение сочного реалистичного изображения достигается с помощью подложки белого цвета-для некоторых моделей принтеров производятся УФ-чернила с белым пигментом. По  сравнению с чернилами  на основе растворителя, УФ-закрепляемые чернила считаются менее вредными, хотя  характерный запах  также  имеют , а по устойчивости они вполне  сопоставимы  с  сольвентными. Их можно использовать для улицы без дополнительной защиты.

Преимущества: менее вредные, чем чернила на основе сольвента; обладают высокой устойчивостью к внешним  воздействиям; практически независимы от материала - печатать  можно на чем угодно.

Сфери застосування: зовнішня та інтер'єрний друк на будь-яких матеріалах, включаючи скло, метал, дерево, кераміка, нерівні і текстуровані поверхні.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner